Пов’язаний з терористами ЛДНР “бізнесмен” Тігран Кочарян через контакти з родиною Федоруків просуває незаконне захоплення території у Ворзелі і будівництва там асфальтного заводу. Юристи показують на корупційність рішень на користь цього проекту.
Землі Ворзеля знову незаконно і з численними порушеннями привласнюють для побудови там асфальтного заводу. Про це на своїй сторінці повідомив Дмитро Гончарук.
Згідно представлених ним офіційних документів виявляється, що Київський окружний адміністративний суд своїм рішенням визнав дії та приписи ДАБІ щодо будівництва асфальтного заводу навпроти Ворзельського кладовища – протиправними (рішення – https://opendatabot.ua/…/79016603-31e0d1874dc213965d7f23123…). Основним аргументом стало те, що асфальтний завод, який Ви бачите в заголовку статті не є будівлею чи спорудою, а тому і не міг бути об’єктом перевірки.
ДАБІ подала апеляцію (https://opendatabot.ua/…/81283196-78a002c32bce7ac8f5df7b8f0…) на рішення суду першої інстанції, але, нажаль, як видно із ухвал шостого апеляційного суду у ДАБІ відсутні кошти для сплати судового збору (51 тис.грн.), що свідчить про велику вірогідність того, що на цьому розгляд справи і закінчиться.
Паралельно із вказаною справою в суді розглядається справа (ухвала – https://opendatabot.ua/…/80629153-03c43b632ab263dfc8f011b5f…), щодо знесення асфальтного заводу, але в світлі викладеного вище, перспективи у цій справі також примарні.
Знову ми бачимо, що гучні заяви представників органів місцевої та державної влади не варті нічого, коли з іншої сторони стоять бізнес-інтереси певних осіб.
Дмитро Гончарук нагадав, що міський голова Бучі Анатолій Федорук минулого року обіцяв під час щорічного звіту боротися проти створення цього підприємства.
Нагадаємо, що засновниками ТОВ “Фінансово-промислова група” Алькор “є житель Луганська Кочарян Тигран Рафікович і мешканка Києва Кочарян Мілена Тігранівна. Зареєстрована компанія у Києві на вул. Богдана Хмельницького.
Тигран Кочарян є екс-депутатом Луганської міської ради від “Партії регіонів”. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії “Сильна Україна”, у 2016 – як самовисуванець.
У вересні 2016 року, коли в.о. голови Київської обласної державної адміністрації став уродженець Грузії Лев Парцхаладзе, кандидатуру Тиграна Кочаряна подавали на посаду керівника Київоблавтодору.
Ім’я Кочаряна давно пов’язане з терористичних організацій ЛНР і ДНР. Відомо, що 19-22 червня минулого року він перебував в Луганській області на території тимчасово контрольованої окупантами для зустрічі з керівництвом терористичних угруповань.
Варто відзначити, що ім’я Тиграна Кочаряна фігурує в ЗМІ в ряді скандалів навколо розкрадання бюджетних коштів у сфері будівництва автомобільних доріг.
Зокрема, як повідомляє сайт “Наші гроші”, у 2013 році Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Луганської облдержадміністрації оголосив тендер на ремонт дороги вартістю 19 млн грівен.Тендер виграла ТОВ “Дорбудальянс”, керівником якої є Тигран Рафікович. Тоді єдиним конкурентом “Дорбудальянса” з різницею в 0,1% було ПП “Бліц-Буд”. Цю фірму із статутним капіталом 300 грн заснував у 2003 році луганчанин Олександр Блискун, який є давнім бізнес-партнером Тиграна Кочаряна: у 2008-2011 роках вони спільно володіли фірмою ТОВ “Мегаполіс Плюс”.
У 2015 році Служба автомобільних доріг в Луганській області уклала угоду з ТОВ “Дорбудтехнологія” на експлуатаційне утримання та ремонт доріг державного та місцевого значення загальною вартістю 387,30 млн гривень. У тендерній документації було вказано, що протяжність доріг для ремонту становить 1960,2 км, при цьому, за даними Державтоінспекції в Луганській області, протяжність автодоріг загального користування державного значення тоді становила тисяча дев’ятсот тридцять одна км, тобто на 39 км менше.
З 10 по 17 лютого 2018 р. активісти і жителі Ворзеля збирають підписи проти запуску заводу. Ворзельчани бояться, що після запуску підприємства вони втратять єдине місце для відпочинку на воді у селищі, а викиди заводу на їхню думку можуть негативно вплинути на екологію.
У зв’язку з цим громадські працівники вимагають від місцевої влади захистити їх селище і наполягають, що мінімальна відстань до житлової зони для такого об’єкта, як асфальтний завод, має становити 1 000 метрів.
“Якщо ми порахуємо вказану відстань від нового об’єкта до селища, то дізнаємося, що межа 1 000 м проходить у Ворзелі по вулиці Лісовій, в районі санаторію” Перемога “. Також санітарна зона охоплює територію Ворзельської озера, ресторанного комплексу “Шкіпер” і звичайно всіх ділянок від вулиці Лісовій до Варшавської траси. Цікаво, що думають власники цих підприємств і житлових будинків про таке сусідство? “, – йдеться в повідомленні громадських об’єднань.
Так як завод повинен буде працювати 24 години на добу, а випаровування токсинами буде отруювати навколишнє повітря – ворзельчани активно протестують проти зведення цього підприємства на їх території. Однак, при цьому, попри незаконність видачі дозвільної документації на землю і пов’язаність власника компанії з терористичними організаціями ЛДНР, родина Федоруків всіляко сприяє його зведенню.