Перевірка комунальних служб: Як захиститись від штрафів
image

Якщо до вас завітали представники газової служби, електромереж, водоканалу або інших комунальних служб, які повідомляють про те, що виявлено незаконне підключення до мереж газу/ електроенергії/ води, насамперед, необхідно памятати: незаконне врізання у газову мережу і неправильний зварювальний шов на старій трубі це не одне й те ж саме.

Отже, представники служб стверджують, що повинні на місці підтвердити факт незаконного підключення з метою накладання штрафу.

Що потрібно робити вам?

1. Будьте стриманими, зберігайте спокій і випромінюйте впевненість. Скандали не завадять комунальникам скласти акт (форми відповідних актів для порівняння можна знайти у модулі «Типові договори та шаблони» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН), а саме це основна мета їх візиту. Роздратовані, вони робитимуть все від них залежне, аби результати візиту пішли «в роботу» якнайшвидше. А час, у даній ситуації, грає на вашу користь.

2. Чи пускати контролерів до житла? Швидше так, аніж ні. Акт вони складуть у будь-якому випадку, але не провівши необхідні заміри, наприклад, діаметру труб в середині приміщення, вони це зроблять зовні. А вхідні труби цілком можуть виявитись більшого діаметру, що безпосередньо впливатиме на суму штрафу.

3. Фіксуйте. Фото, відео – фіксація, попри всі протести комунальників. Це, по-перше, стримуючий фактор для візитерів, по-друге, якщо справа дійде до суду, – це ваші докази. Якщо є можливість, покличте сусідів – вони потенційні свідки з вашого боку.

4. Отже, акт складений у вашій присутності. Попросіть копію. Не виходить – сфотографуйте. Рано чи пізно ви його отримаєте поштою, але у даному випадку краще раніше проконсультуватись з юристом чи самостійно пошукати відповіді, аби спланувати майбутні дії. 

За копією можна сходити в офіс організації із письмовою заявою (проконтролюйте, аби її зареєстрували в канцелярії і залишили відмітку на вашому примірнику). Заяву, у який необхідно вимагати надати копію акту, можна надіслати рекомендованим листом.

5. Чи підписувати акт? Відсутність вашого підпису жодним чином не вплине на рішення комунальників. Разом з тим, закріплені вашим підписом на акті пояснення на кшталт «З актом не згоден(на). Незаконно не підключався(лась). Електрикою не користуюсь», можуть надалі зіграти свою роль. Обов’язково залиште на акті актуальну дату.

В жодному випадку не варто погоджуватись на договір реструктуризації, який вам запропонують підписати одразу, або дещо згодом, після призначення штрафу. Підписуючи його, ви погоджуєтесь із тим, що незаконно підключились і згодні виплатити штраф, але частинами. Після цього в суді ви будете, в першу чергу, не доводити незаконність підключення, а пояснювати причини, чому ви погодились підписати договір. А реструктуризувати борг ви зможете й потім.

27 Mar 2019 14:00