Афера на мільйони: справу недобудови “Форест Ленд” у Бучі передали до НАБУ

Офіс генерального прокурора України передав до Національного антикорупційного бюро справу недобудови “Форест Ленд” у місті Буча на Київщині.

Колишній перший заступник генерального прокурора Віталій Касько передав до Національного антикорупційного бюро кримінальне провадження про розтрату коштів службовими особами Національної гвардії України в інтересах приватної компанії, яка придбала житло для нацгвардійців у проблемному житловому комплексі Forest Land в Бучі Київської області.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 25 лютого. 7 лютого Касько виніс постанову про зміну підслідності у справі від Головного управління Національної поліції України за НАБУ. У цій справі вже повідомлено про підозру чотирьом особам: начальнику управління розквартирування та капітального будівництва логістики Главку НГУ, його заступнику-начальнику відділу цього управління, директору ТОВ «Бучажитлобуд – Кредит» Дмитру Лашковіцеру та керівнику ЖБК «Буча – Житлобуд № 1» Олегу Войналовичу.

За матеріалами слідства, двоє службовців НГУ за попередньою змовою з групою осіб разом з Лашковіцером і Войналовичем та іншими невстановленими особами, діючи з корисливих мотивів, достовірно знаючи про невідповідність та неповноту конкурсних пропозицій ТОВ «Бучажитлобуд – Кредит», забезпечили його перемогу у конкурсі з придбання житла для військовослужбовців.

На підставі цього в подальшому було укладено низку договорів про придбання квартир, запропонованих ТОВ «Бучажитлобуд – Кредит», які дотепер не виконані у зв’язку з непридатністю квартир для проживання.

Внаслідок усіз цих дій вищевказаних осіб державному бюджету завдано шкоду на суму 17,33 млн грн. Нещодавно у цьому провадженні суд продовжив слідство до 26 квітня.

25 Mar 2020 17:54